Zakład Genetyki Medycznej Instytutu Matki i Dziecka

Warszawa

Informacje ogólne o Zakład Genetyki Medycznej Instytutu Matki i Dziecka

Instytut Matki i Dziecka jest jednostką naukowo-badawczą. Został powołany uchwałą Rady Ministrów w 1951 r. i od tego czasu nieprzerwanie uczestniczy w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych i społecznych matek, dzieci i młodzieży. Jako instytut badawczy jednostka prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe ukierunkowane na potrzeby opieki zdrowotnej. Głównymi zagadnieniami, którymi się zajmuje, jest: ochrona rodziny, macierzyństwo, zdrowie kobiet oraz zagadnienia z zakresu medycyny wieku rozwojowego. Działalność jednostki obejmuje również działalność opiniodawczą oraz edukacyjną i wydawniczą.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

  • Zdrowe żywienie - pacjenci otrzymują 5 posiłków dziennie, które są zgodne z zaleceniami lekarza prowadzącego, a także dobrane do ich wieku. Dzieciom przy posiłkach pomagają pielęgniarki i dietetyczki.
  • Zorganizowany czas wolny dla Pacjentów - w każdym oddziale wydzielona jest świetlica lub sala zabaw. Do dyspozycji pacjentów przeznaczona jest bogata kolekcja książek i filmów DVD. Na każdym z oddziałów przebywają wychowawcy, którzy opiekują się i organizują czas dla najmłodszych pacjentów. Instytut oferuje również zajęcia szkolne dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Dzieciom czas wypełniają również ciekawe zajęcia organizowane przez Fundacje oraz wolontariusze. Dla wszystkich pacjentów organizowane są atrakcje takie jak spotkania ze znanymi osobami czy imprezy artystyczne.
  • Dogodne formy płatności - Instytut Matki i Dziecka świadczy między innymi usługi zdrowotne na zasadach komercyjnych, które wykonywane są na podstawie dowodu zapłaty. Opłatę za świadczenie można dokonać: gotówką, kartą płatniczą w kasie Instytutu, przelewem na konto bankowe lub przekazem pocztowym na konto bankowe.

Osiągnięcia i certyfikaty Zakład Genetyki Medycznej Instytutu Matki i Dziecka - Warszawa

W roku 2008 Instytut Matki i Dziecka uzyskał certyfikat ISO 9001:2000 a w roku 2011 certyfikat ISO 14001:2004 obejmujące działalność w zakresie prowadzenia badań naukowych, prac badawczo – rozwojowych, szkoleń podyplomowych, profilaktyki, leczenia stacjonarnego i ambulatoryjnego oraz opiniowania produktów. Wdrożenie renomowanego systemu zarządzania jakością pozwoliło na ciągłe podnoszenie poziomu satysfakcji pacjentów w świadczonych usługach. Instytut Matki i Dziecka oferuje studium doktoranckie, a także studia podyplomowe dla specjalistów. Jednostka zapewnia pełen profesjonalizm zatrudnionego personelu oraz najnowszy sprzęt i aparaturę medyczną gwarantującą odpowiednią jakość usług.

Najczęściej szukane badania

Znajdź najlepsze laboratorium
Znajdź laboratorium