Zakład Genetyki Instytutu Psychiatrii i Neurologii

Warszawa

Informacje ogólne o Zakład Genetyki Instytutu Psychiatrii i Neurologii

Instytut Psychiatrii i Neurologii jest wiodącym ośrodkiem naukowym w Polsce, specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń neurologicznych i psychicznych. W placówce prowadzone są  badania naukowe oraz działalność lecznicza z zakresu neurochirurgii, psychiatrii i nauk pokrewnych. Priorytetowe kierunki badań naukowych IPiN to między innymi badania nad nowymi metodami diagnostyki, terapii i rehabilitacji zaburzeń psychicznych i neurologicznych, badania markerów chorób naczyniowych i zwyrodnieniowych jak również badania z zakresu genetyki. W Zakładzie podlegającym instytutowi prowadzone są badania nad uwarunkowanymi chorobami układu nerwowego z kręgu neurologii i psychiatrii z wykorzystaniem nowoczesnych technik molekularnych. Analizując DNA można wykryć takie choroby jak pląsawica Huntingtona oraz rdzeniowy zanik mięśni. Ponadto zakład genetyki prowadzi badania prenatalne i analizę rodowodów.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

  • Rejestracja online - Rejestracja w ramach IPiN odbywa się drogą elektroniczną dzięki czemu cały proces jest szybki, wygodny i nie wymaga wychodzenia z domu.
  • Wykwalifikowana kadra - W Instytucie pracują najlepsi specjaliści z różnych dziedzin, wielokrotnie nagradzani za swoją działalność naukową.
  • Kompleksowa diagnostyka - W skład Zakładu Genetyki wchodzą: pracownia analizy DNA, pracownia metaboliczna, cytogenetyczna oraz pracownia Molekularnych Podstaw Chorób Neurodegeneracyjnych.

Osiągnięcia i certyfikaty Zakład Genetyki Instytutu Psychiatrii i Neurologii - Warszawa

Instytut aktualnie współpracuje z ponad pięćdziesięcioma ośrodkami naukowymi za granicą. Wśród nich znajdują się między innymi European Monitoring Centre for Drugs and Drug Abuse i National Institute of Mental Health in Bethesda.

Wykwalifikowana kadra Instytutu Psychiatrii i Neurologii jest zaangażowana w międzynarodowe badania i projekty naukowe.

Najczęściej szukane badania

Znajdź najlepsze laboratorium
Znajdź laboratorium