Zakład Genetyki Instytutu Onkologii

Gliwice

Informacje ogólne o Zakład Genetyki Instytutu Onkologii

Gliwickie Centrum Onkologii powstało  w 1946 roku jako Państwowy Instytut Przeciwrakowy, który wyposażony był w 100 łóżek szpitalnych, 3 kliniki oraz przychodnię z dwoma gabinetami. W 2008 roku  Instytut uzyskał status Centrum Doskonałości przyznane przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej w Wiedniu. Działalność kliniczna i naukowa wykracza poza granice województwa i kraju. W ciągu 60 lat pracownicy Instytutu opublikowali ponad 1000 oryginalnych prac w renomowanych czasopismach międzynarodowych i ponad dwa razy tyle w czasopismach krajowych.

W ramach Poradni, w Laboratorium Diagnostyki  Molekularnej Centrum Badań Translacyjnych wykonywane są specjalistyczne badania genetyczne.

Osiągnięcia i certyfikaty Zakład Genetyki Instytutu Onkologii - Gliwice

  • W 2014 roku Instytut Onkologii w Gliwicach został laureatem V edycji konkursu „Marka - Śląskie”
  • Zdobycie nagrody specjalnej w Ogólnopolskim Konkursie Medycznym PERŁY MEDYCYNY.
  • Nagroda “Polacy z werwą” dla Profesora Adama Maciejewskiego za pierwszą w Polsce operację przeszczepu twarzy, która w Instytucie Onkologii w Gliwicach.
  • Centrum Onkologii w Gliwicach jest wielokrotnym laureatem Ogólnopolskiego Rankingu Szpitali organizowanego przez Rzeczpospolitą oraz Centrum Monitorowania Jakości.
  • Medal im. Gilberta H. Fletchera został przyznany imiennie Panu Prof. dr hab. n. med. Bogusławowi A. Maciejewskiemu, Dyrektorowi Centrum Onkologii w Gliwicach za wybitny wkład w rozwój wiedzy nad rakiem i radioterapią.

Najczęściej szukane badania

Znajdź najlepsze laboratorium
Znajdź laboratorium