TwójDNA - Zakład Genetyki Molekularnej i Sądowej

Bydgoszcz

Informacje ogólne o TwójDNA - Zakład Genetyki Molekularnej i Sądowej

TwójDNA należy do Katedry Medycyny Sądowej Collegium Medicum w Bydgoszczy i zajmuje się przeprowadzaniem badań genetycznych. W ofercie zakład posiada badania wykonywane w celu ustalenia ojcostwa oraz macierzyństwa na podstawie różnego typu materiałów genetycznych. Specjaliści z zakładu analizują również rodowody i badają pokrewieństwo. Kolejną grupą badań przeprowadzanych w instytucie są badania toksykologiczne, które pomagają wykryć obecność narkotyków z krwi, moczu i analizy włosów.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

  • Najlepszy sprzęt medyczny - centrum korzysta z najlepszych odczynników i nie szczędzi środków na stałe podnoszenie kwalifikacji.
  • Dokładność i rzetelność - w wydawanych raportach, zgodnie ze światowym standardem, zawsze znajdują się oznaczone profile i wyniki analiz statystycznych co umożliwia zweryfikowanie rzetelności pracy.
  • Wykwalifikowana kadra - Specjaliści z kliniki  kładą duży nacisk na rozwój naukowy poprzez udział w konferencjach i szkoleniach, a także wymianę doświadczeń z innymi specjalistami medycyny, genetyki i toksykologii sądowej z całego świata. Lekarze są na bieżąco z  nowymi technikami analizy materiału biologicznego, a dzięki doskonałemu zapleczu technicznemu, zdobyta wiedza może zostać wykorzystana w codziennej pracy.

Osiągnięcia i certyfikaty TwójDNA - Zakład Genetyki Molekularnej i Sądowej - Bydgoszcz

Co najmniej dwukrotnie w każdym roku TwójDNA poddaje się międzylaboratoryjnym testom, które pozwalają na sprawdzenie kompetencji. Jako jedno z niewielu laboratoriów TwójDNA może pochwalić się pełnym zakresem certyfikacji udzielonym przez:- GEDNAP – badanie śladów biologicznych w zakresie autosmalnych STR, Y-STR i mtDNA oraz analiza statystyczna mieszanin DNA.

Najczęściej szukane badania

Znajdź najlepsze laboratorium
Znajdź laboratorium