Pracownia Cytogenetyczna KARIOGEN

Kraków

Informacje ogólne o Pracownia Cytogenetyczna KARIOGEN

Powstała w 2009 roku Pracownia Cytogenetyczna KARIOGEN specjalizuje się w badaniach cytogenetycznych post i prenatalnych. Pacjenci poradni to przede wszystkim dzieci z wadami wrodzonymi, nieprawidłowym rozwojem psychoruchowym, zaburzeniami dojrzewania płciowego. W pracowni oferowane są również badania i leczenie osób dorosłych, borykający się z niepłodnością, oraz z niezidentyfikowaną przyczyną poronień.

Rosnącą popularnością cieszą się badania prenatalne. Takie badania dają możliwość sprawdzenia, czy płód rozwija się prawidłowo, i czy nie jest obciążony genetycznie.

Przyczynami wykonywania badań prenatalnych zazwyczaj są: nieprawidłowości płodu w obrazie USG, podwyższone ryzyko wystąpienia nieprawidłowości w obrębie chromosomów oraz wiek matki powyżej 35 roku życia.

Osiągnięcia i certyfikaty Pracownia Cytogenetyczna KARIOGEN - Kraków

Od początku istnienia Pracowni KARIOGEN wykonano kilka tysięcy kariotypów. Dzięki tym, badaniom można było uzyskać bezcenne doświadczenie w dziedzinie cytogenetyki. W ostatnim czasie laboratorium rozszerzyło zakres badań o diagnostykę prenatalną (amniocyty z wód płodowych, kosmówka) oraz badanie materiału po poronieniu (kosmówka). Poprzez współpracę z Poradnią Genetyczną Kostyk & Kruczek Sp. Partnerską Lekarzy, pacjenci mogą na miejscu uzyskać pełną konsultację genetyczną.

Najczęściej szukane badania

Znajdź najlepsze laboratorium
Znajdź laboratorium