Instytut Genetyki Sądowej

Bydgoszcz

Informacje ogólne o Instytut Genetyki Sądowej

Instytut Genetyki Sądowej to najnowocześniejszy ośrodek na mapie Bydgoszczy. Powstał w 2005 roku a jego głównym zadaniem jest wykonywanie badań kryminalistycznych dla organów procesowych w naszym kraju. Instytut wyposażony jest w laboratorium, które jest jednym z najlepiej zorganizowanych w Europie. W Instytucie mogą być prowadzone najbardziej wyszukane badania w dziedzinach związanych z identyfikacją nie tylko człowieka, ale też roślin i zwierząt. W IGS prowadzi się testy DNA i różnego rodzaju analizy na zlecenie instytucji, jak i dla osób indywidualnych. W placówce prowadzone są badania kryminalistyczne, genealogiczne i badania pokrewieństwa (w tym również badania ojcostwa).

Osiągnięcia i certyfikaty Instytut Genetyki Sądowej - Bydgoszcz

  • Trzon zespołu IGS tworzą wybitni eksperci, biegli sądowi z ponad 20 letnim doświadczeniem, z tytułami naukowymi, odbytymi stażami w zagranicznych laboratoriach, posiadający na swoim koncie znaczący dorobek naukowy, uhonorowani wieloma nagrodami.
  • Instytut Genetyki Sądowej ma na swoim koncie certyfikaty Polskiego Centrum Akredytacji, certyfikat przyznany przez Biological Stain Commission oraz wiele dyplomów i świadectw potwierdzających jakość wykonywanych usług.

Najczęściej szukane badania

Znajdź najlepsze laboratorium
Znajdź laboratorium