GENETICO

Bydgoszcz

Informacje ogólne o GENETICO

GENETICO to serwis Instytutu Genetyki Sądowej IGS, nowoczesnego ośrodka badawczo-naukowego świadczącego kompleksowe usługi w zakresie badań DNA głównie w obszarach: ustalania ojcostwa i pokrewieństwa, kryminalistyki oraz genetyki medycznej.

W ciągu ponad 10 lat działalności IGS wykonał tysiące analiz DNA w sprawach o ustalenie ojcostwa, badaniach kryminalistycznych i innych. Dzięki mikrośladom udało się rozwiązać wiele spraw kryminalnych. Są sytuacje, kiedy badanie DNA jest konieczne aby potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo. Badania pokrewieństwa są bardzo istotne w sprawach spadkowych lub w sprawach o ustalenie alimentów. Oferowane przez GENETICO badania, charakteryzują się jednoznacznością.

Stale poszerzając swoją ofertę, ośrodek dodał do gamy swoich badań, badania na zawartość narkotyków we włosach. Jest to innowacyjna metoda badania która pozwala wykryć substancje psychotropowe. Badania pokazują najwyższą skuteczność detekcji we włosach środków odurzających (narkotyków) w porównaniu do innych materiałów biologicznych. Substancje psychoaktywne wbudowują się w strukturę włosa w okresie 3 tygodni od momentu zażycia. Dlatego też nie należy pobierać włosów tuż po spożyciu.

Osiągnięcia i certyfikaty GENETICO - Bydgoszcz

Laboratorium Instytutu Genetyki Sądowej jest jedynym w Polsce prywatnym laboratorium genetycznym posiadającym akredytację na zgodność z normą ISO 17025 w najszerszym zakresie obejmującym: sądowe badanie pokrewieństwa, identyfikację genetyczną dla celów dochodzeń kryminalistycznych, oznaczanie mutacji dla celów diagnostyki medycznej oraz badania środków odurzających i substancji psychotropowych w zakresie toksykologii sądowej.

Najczęściej szukane badania

Znajdź najlepsze laboratorium
Znajdź laboratorium