Centrum Badań DNA

Poznań

Informacje ogólne o Centrum Badań DNA

Centrum Badań DNA to ośrodek badawczo-diagnostyczny założony przez naukowców - biotechnologów. Podstawą działalności jednostki jest wdrażanie i oferowanie nowoczesnych technologii w zakresie analiz DNA, a w konsekwencji wprowadzenie na rynek najnowocześniejszej diagnostyki medycznej. Priorytetem jest jakość świadczonych usług, przebieg każdego badania jest szczegółowo udokumentowany. Kompetencje personelu są nieustannie udoskonalane i poszerzane poprzez uczestnictwo w badaniach i szkoleniach.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

  • Nowoczesne metody badań - Centrum Badań DNA stosuje między innymi metodę taką jak Real-Time PCR, która jest najnowszym osiągnięciem biologii molekularnej, czy użycie mikromacierzy DNA, pozwalające na postawienie dokładniejszej diagnozy i dostosowanie leczenia indywidualnie do pacjenta.
  • Szeroka oferta - Centrum Badań DNA w celu skrócenia czasu kosztownej diagnostyki osoby ukąszonej przez kleszcza, oferuje zbadanie samego kleszcza pełnym panelem odkleszczowym. Dzięki tak innowacyjnemu podejściu, pacjent ma szansę na szybsze wyleczenie i uniknięcie uciążliwych powikłań.
  • Bezpieczeństwo danych -  Centrum Badań DNA  kładzie szczególny nacisk na przestrzeganie wszystkich przepisów prawnych, a w szczególności zasady poufności. Jednostka działa zgodnie z restrykcyjnymi wymaganiami międzynarodowej normy ISO 9001:2008.

Osiągnięcia i certyfikaty Centrum Badań DNA - Poznań

Centrum Badań DNA w roku 2013 uzyskał certyfikat ISO 9001:2000, gwarantujący wysoką jakość oferowanych usług. Jednostka posiada ogromną kolekcję nagród i wyróżnień za wprowadzane innowacje. Między innymi, w 2011 roku otrzymała w konkursie „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju” tytuł „Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju – 2011” za testy diagnostyczne do identyfikacji predyspozycji genetycznych do nowotworu jelita grubego i prostaty w oparciu o technologię mikromacierzy DNA. Została także wyróżnionea w kategorii „Innowacyjny projekt branży Farmaceutycznej/Medycznej" za realizację projektu pt. „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego panelu testów diagnostycznych w kierunku identyfikacji patogenów przenoszonych przez kleszcze".

Najczęściej szukane badania

Znajdź najlepsze laboratorium
Znajdź laboratorium