Biogen

Warszawa

Informacje ogólne o Biogen

Firma Biogen, założona została w 1978 roku przez grupę naukowców i była pionierem w branży biotechnologicznej. Dziś jest  jedną z najstarszych niezależnych firm biotechnologicznych na świecie. Przez prawie cztery dekady setki tysięcy osób na całym świecie cierpiących na poważne choroby skorzystało z innowacyjnych leków opracowanych przez naukowców  Biogen. Firma posiada dziś wiodące portfolio leków stosowanych w terapii stwardnienia rozsianego (SM) oraz pierwszą i jak dotychczas jedyną zatwierdzoną terapię rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Znajduje się także w czołówce podmiotów prowadzących badania nad nowymi lekami na choroby neurologiczne i neurodegeneracyjne.  Obecnie Biogen koncentruje się na opracowywaniu nowych terapii w SM, których celem jest naprawa uszkodzeń spowodowanych przez chorobę, jak również pełne wyleczenie. W miarę pojawiania się kolejnych danych na temat biologii ludzkiego organizmu Biogen w oparciu o przełomowe technologie nieprzerwanie poszukuje leków na rzadkie choroby genetyczne. Bada nowatorskie sposoby ich leczenia przy wykorzystaniu kompletnie nowego podejścia do terapii jak leki zawierające RNA czy terapia genowa.

Osiągnięcia i certyfikaty Biogen - Warszawa

  • W 2015 roku Biogen zajął pierwsze miejsce na świecie w Zielonym rankingu 2015 r. magazynu Newsweek
  • W 2014 roku zostali uznani przez Dow Jones Sustainability Index World (DJSI World) za lidera w dziedzinie biotechnologii i wybrani do DJSI w Ameryce Północnej piąty rok z rzędu
  • Na początku 2015 roku uznani za firmę najbardziej dbającą o zrównoważony rozwój na świecie na liście Global 100 wydawanej co roku przez organizację Corporate Knights, oceniającą społecznie odpowiedzialne inwestycje (SRI).

Najczęściej szukane badania

Znajdź najlepsze laboratorium
Znajdź laboratorium